Utrzymanie w Krakowie

Głównym z największych wyzwań w lwiej części miast w naszym kraju jest stan dróg. Nasze miasta są nie zaadaptowane do tak dużego nasilenia korków, jaki powstał przez wzrost ilości aut na krajowych szosach. Przez to właśnie główną z najbardziej istotnych inwestycji które musi podjąć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by poprawić wygodę mieszkańców a także usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Na tle innych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne w grodzie Kraka mocno się wyróżniają. Krakowianie w plebiscycie wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak metro powstanie, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć dużo pieniędzy . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
całkowicie napędzaną elektrycznie linię autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z centrum handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami oraz naprawy już powstałych połączeń tramwajowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – utrudnienia w poruszaniu się i dojazdach do pracy dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez remontów jakość dróg nie może się poprawić i by było lepiej, wymagać trzeba cierpliwości.Prezydent Krakowa
Przekazywanie środków w rozwój transportu to nie jedynie nowe linie komunikacji, jak również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto potrzebuje jeszcze kolejnych zmian i inwestycji, by jeździło się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale da się zauważyć wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.