uniezależnienie od alkoholu leczenie Kraków

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało końca. Jednak nie powinieneś sam cierpieć. Jest wiele dostępnych metod leczenia, jakie wspomogą Tobie w pokonaniu alkoholizmu, aby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

Leczenie alkoholizmu

Różne czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez skład profesjonalistów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez fachowców, którzy wspomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako układzie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, gdy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej aniżeli jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku trzeźwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego czy też ambulatoryjnego, należy uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najlepszy czas na leczenie?
Przed nawiązaniem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać swój stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. Czasami jednostka może uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wspólnie członkowie rodziny lub przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też zainicjować debatę na temat osiągalnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma właściwego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może sprawiać wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, problemy finansowe, trudności z relacjami i zakłócenia zawodowe.