Italian Cuisine in Krakow

Dobra włoska restauracja – klasyczne menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najczęsciej spotykany rodzaj restauracji. Lubimy jedzenie włoskie gdyż jest pyszne, pożywne oraz nie jest drogie. Bez wątpienia najczęściej wybieramy takie przysmaki jak pizza imakarony. Bardziej wrażliwi konsumenci kosztują mniej znane dania takie jak tortellini, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za prawdziwą restauracją włoską trzeba przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu znajdują się też nie tak znane dania, czy karta win, zawiera typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i potrawy z różnych zakątków Włoch. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy smak Włoch.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie oznacza, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Aromatyczne wino włoskie

Jakakolwiek szanująca się restauracja włoska, która ubiega się do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może ignorować wina. Kolacja bez wyjątku musi obejmować też wino. Kieliszek alkoholu to dla Włochów kanon. Dobra restauracja włoska w Krakowie Klasyczne wina z Włoch to przede wszystkim toskańskie vin santo, kalabryjskie bivongi oraz noto z Sycylii. Restauracja włoska – jeśli naprawdę ma być rozpoznawana jako faktycznie włoska, musi posiadać różnorodną kartę win.

Charakterystyczna włoska restauracja

Chcąc zrozumieć indywidualność kuchni włoskiej bez wątpienia warto poszukać restauracji, która potrafi przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film